Klimentská 1246/1, 110 00 Praha 1, 4. patro

Tel: +420-224 810 979, Fax: +420-224 812 045
e-mail: info@srg.cz


Thomas Samii - společník a jednatel

Thomas Samii je newyorský právník, v roce 1984 absolvoval New York University School of Law. V New Yorku pan Samii pracoval u Lord, Day & Lord, první právnické firmy založené v New Yorku, a u Shearman & Sterling, jedné z největších právnických firem na světě.

• Jeho praxe u Lord, Day & Lord sahala od přípravy nabídkových materiálů na prodej městských obligací, z kterého New York získal více než 20 miliard USD ročně, až po přípravu a projednání dokumentů na akvizici a prodej celé řady středně velkých soukromých firem. U firmy Shearman & Sterling se pan Samii specializoval na realitní, obchodní a bankovní operace.

• Od svého příjezdu do Prahy v září 1991 pan Samii kromě práce pro Spectrum Realty uzavřel jako společník firmy First Prague Ungelt, sérii investičních nájemních smluv na několik budov v komplexu Týnský dvůr - Ungelt, jednom z nejstarších dvorních komplexů v Evropě. Tyto objekty byly renovovány na jeden z předních komerčních areálů pro víceúčelové využití v Praze.

• Realitní zkušenosti pana Samii pokrývají širokou škálu operací. U firmy Shearman & Sterling projednal řadu smluv na akvizici obřích hotelů, množství nájemních smluv na kancelářské prostory, na vytvoření společných podniků a projednal řadu hypotekárních a stavebních kontraktů.

• Pan Samii projednal řadu významných nájemních smluv, včetně dvou nejvýznamnějších nájemních smluv realizovaných v New Yorku v roce 1989; pro Citibank, N.A. a pro Viacom International Inc.

• Projednal rovněž několik důležitých stavebních kontraktů, včetně smlouvy na investiční rozvoj chemického závodu společnosti Enichen Elastomers, Inc. v Texasu firmou John Brown ENC.

• Vypracoval a projednal kupní smlouvy na hotely Marriot v Londýně a Mnichově společně s několika dalšími evropskými hotely v investičním portfoliu Marriot Corporation.

• Rovněž zastupoval Citibank, N.A., při restrukturalizaci úvěrů a kapitálových podílů v Trump Plaza Hotel.

• A v neposlední řadě pan Samii vedl nebo se podílel na řadě realitních transakcí investičního rozvoje nemovitostí, hypoték a likvidací v hodnotě od 10 milionů USD do více než 500 milionů USD.