Klimentská 1246/1, 110 00 Praha 1, 4. patro

Tel: +420-224 810 979, Fax: +420-224 812 045
e-mail: info@srg.cz


Týnský dvůr/Ungelt
Je jednou z historicky nejvýznamnějších lokalit v Praze, je to blok zástavby mezi ulicemi Týnskou, Štupartskou a Malou Štupartskou, 100 metrů od Staroměstského náměstí, který vznikl pravděpodobně již v 11. století. Původně opevněný kupecký dvorec, kde se vybíralo clo - ungelt - odtud název celého areálu. V Ungeltu lze spatřit stopy po všech významných stavebních stylech, které prošly Prahou. Nejvýznamnější stavbou je zde renesanční Granovský palác s arkádou.
V polovině 90.let naše skupina provedla rozsáhlou rekonstrukci pěti objektů o celkové výměře 7.000 m2 kanceláří a obchodních ploch. Většina kancelářských prostor je pronajata společnosti Deloitte & Touche, která zde má své hlavní sídlo vedení pro střední a východní Evropu. Maloobchodní prostory se staly atraktivní destinací pro přední české a mezinárodní provozovatele uměleckých galerií, restaurací, kaváren a prodejců prvotřídního značkového zboží a tak se Týnský dvůr znovu stal kulturním, společenským a obchodním centrem.

Malátova 12
Skupina uskutečnila projekt rekonstrukce domu o 1000 m2, který se nachází v blízkosti Justičního Paláce na náměstí Kinských v Praze 5. Rekonstrukce budovy trvala 9 měsíců, ale ještě před jejím dokončením se podařilo našim makléřům pronajmout více než 80% ploch.


Prima
Jedna ze společností ve skupině vlastní a spravuje cca 5.000 m2 v kancelářské budově v Praze 8, Na Žertvách 24/132. Budova slouží jako sídlo a hlavní vysílací budova televize Prima.

 

Poděbradská 55
Partnerská společnost koupila areál s objekty lehkého průmyslu a kancelářskými budovami nacházejícího se v Praze 9, Poděbradské 55 o celkové ploše 10,000 m2. Projekt byl úspěšně pronajat společnosti Lucent Technologies. Po pronajmutí části nemovitosti, skupina celý tento projekt prodala.

 

Polygon House
Sesterská společnost koupila pozemek v Praze 4, na pankrácké pláni a zajistila stavební povolení pro výstavbu kancelářské budovy o celkové ploše 10.000 m2 a následně zajistila prodej pozemku vč. stavebního povolení.

 

Ostatní
Další společnosti ve skupině vlastní nebo spoluvlastní mnohé další nemovitosti v Praze 4, 5 a 7 a podílejí se na rozvoji mnoha dalších residenčních, obchodních i průmyslových lokalit v Praze i mimo ní.