Klimentská 1246/1, 110 00 Praha 1, 4. patro

Tel: (+420) 224 810 979, Fax: (+420) 224 812 045
E-mail: info@srg.cz

 

PROFIL SKUPINY


Skupina je tvořena několika realitními, poradenskými a investičními společnostmi se sídlem v Praze. První firma byla založena v polovině roku 1992 dvěma americkými právníky a jejich českými společníky. Oba američtí partneři mají rozsáhlé zkušenosti z nejrůznějších realitních transakcí v USA i České republice. Čeští společníci působili aktivně na trhu s nemovitostmi od jeho počátků po roce 1989 a mají široké zkušenosti s řízením realitních transakcí v obchodních podmínkách České republiky. Kancelář společnosti je situována v Klimentské 1, v srdci obchodního centra Prahy. Pracovní tým firmy je tvořen schopnými profesionály s odbornými a jazykovými znalostmi.

 

FIRMY VE SKUPINĚ

 

 • Ungelt Partners spol. s r.o.
  IČ: 636 70 356; DIČ: CZ63670356; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle C, vložce 37852
 • Ungelt Services a.s.
  IČ: 272 07 200; DIČ: CZ27207200; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle B, vložce 9723
 • HOMEGLOBE a.s.
  IČ: 264 43 601; DIČ: CZ26443601; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle B, vložce 7159
 • First Prague Ungelt spol. s r.o.
  IČ: 453 08 438; DIČ: CZ45308438; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle C, vložce 8090
 • Ungelt Management Company spol. s r.o.
  IČ: 654 13 199; DIČ: CZ65413199; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíleC, vložce 44749
 • Spectrum Realty, s.r.o.
  IČ: 614 65 984; DIČ: CZ61465984; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle C, vložce 29324
 • Spectrum Development, spol. s r.o.
  IČ: 452 71 496; DIČ: CZ45271496; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle C, vložce 9103
 • AA 2, s.r.o.
  IČ: 256 12 506; DIČ: CZ25612506; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle C, vložce 54791
 • ZKV corporation, a.s.
  IČ: 271 81 413; DIČ: CZ27181413; společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle B, vložce 9570

 

POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Skupina poskytuje pestrou nabídku realitních a příbuzných služeb, včetně těchto:

 • Realitní zprostředkovatelské služby;
 • Investiční rozvoj nemovitostí;
 • Příprava struktury, řízení jednání a dokumentace realitních a investičních transakcí, včetně řešení daňových, finančních a organizačních záležitostí;
 • Projektový management - organizační řízení projektů investiční výstavby, řízení nákladů, kvality a termínů, včetně koordinace projekčních architektonických a stavebních, firem a dalších složek investičního projektu;
 • Průzkum a informační analýza realitního trhu v Praze, všeobecně ekonomických, právních daňových a demografických aspektů a vlastnických vztahů v Praze;
 • Pomoc při získání financování a zprostředkování bankovních úvěrů.

 

 

REPREZENTATIVNÍ TRANSAKCE

Týnský dvůr/Ungelt
Je jednou z historicky nejvýznamnějších lokalit v Praze, jedná se o blok zástavby mezi ulicemi Týnskou, Štupartskou a Malou Štupartskou, 100 metrů od Staroměstského náměstí, který vznikl pravděpodobně již v 11. století. Původně opevněný kupecký dvorec, kde se vybíralo clo - ungelt - odtud pochází název celého areálu. V Ungeltu lze spatřit stopy po všech významných stavebních stylech, které prošly Prahou. Nejvýznamnější stavbou je zde renesanční Granovský palác s arkádou.
V polovině 90.let naše skupina provedla rozsáhlou rekonstrukci pěti objektů o celkové ploše 7.000 m2 kanceláří a obchodních ploch. Většina kancelářských ploch byla donedávna pronajata společnosti Deloitte & Touche, která zde má své hlavní sídlo vedení pro střední a východní Evropu. Maloobchodní prostory se staly atraktivní destinací pro přední české a mezinárodní provozovatele uměleckých galerií, restaurací, kaváren a prodejců prvotřídního značkového zboží Týnský dvůr se tak znovu stal kulturním, společenským a obchodním centrem.

 

Malátova 12
Skupina uskutečnila projekt rekonstrukce domu o ploše 1000 m2, který se nachází v blízkosti Justičního Paláce na náměstí Kinských v Praze 5. Rekonstrukce budovy trvala 9 měsíců. Ještě před jejím dokončením se podařilo našim makléřům pronajmout více než 80% ploch.

 

Prima
Jedna ze společností ve skupině vlastní a spravuje cca 5.000 m2 v kancelářské budově v Praze 8, Na Žertvách 24/132. Budova slouží jako sídlo a hlavní vysílací budova televize Prima.

 

Poděbradská 55
Partnerská společnost koupila areál s objekty lehkého průmyslu a kancelářskými budovami nacházejícího se v Praze 9, Poděbradské 55 o celkové ploše 10,000 m2. Projekt byl úspěšně pronajat společnosti Lucent Technologies. Po pronajmutí části nemovitosti, skupina celý tento projekt prodala.

 

Polygon House
Sesterská společnost koupila pozemek v Praze 4, na pankrácké pláni a zajistila stavební povolení pro výstavbu kancelářské budovy o celkové ploše 10.000 m2 a následně zajistila prodej pozemku vč. stavebního povolení.

 

Další projekty
Další společnosti ve skupině vlastní nebo spoluvlastní mnohé další nemovitosti v Praze 4, 5 a 7 a podílejí se na rozvoji mnoha dalších residenčních, obchodních i průmyslových lokalit v Praze i mimo ní.


REZIDENČNÍ PROJEKTY VE SPOLUPRÁCI S FINEP & partners


Trojský vrch
Společnost Ungelt Partners, spolu s FINEP & partners, jednou ze tří největších českých developerských společností, se podílela na výstavbě reyidenčního komplexu čítajícího celkem nových 615 bytů v Praze 8 – Troji. Všechny byty se yde podařilo prodat již před dokončením stavby, v říjnu 2004.

Kaskády Barrandov II. a III.
Ungelt Partners, opět se společností FINEP & partners, spolupracoval na výstavbě 706 bytů v Praze 5 – Barrandově nad Prokopským údolím. II. fáze projektu (312 bytů) byla úspěšně dokončena koncem roku 2003 a také další fáze projektu - Kaskády Barrandov III. (394 bytů) byla úspěšně dokončena v prvním pololetí 2005. Byty z obou fází tohoto projetu byly prodány ještě před svým dokončením.

Bydlení Mazanka
Před dokončením je další residenční projekt na kterém Ungelt Partners spolupracuje s FINEP & partners - Bydlení Mazanka v Praze 8. 170 nových bytů s terasami a úchvatným výhledem na Prahu se nachází v blízkosti metra Ládví. Dokončení výstavby je plánováno na přelom roku 2005/2006.

Rezidence Císařka
Ve spolupráci s FINEP & partners připravujeme projekt na výstavbu 312 bytů v rezidenční části Prahy 5, na rozhraní Motola, Strahova a Hřebenek.
Se zahájením výstavby tohoto dvoufázového projektu je počítáno do konce roku 2005.


 
PROJEKTY VE SPOLUPRÁCI S DALŠÍMI PARTNERY

River Diamond
Ve spolupráci s panem Borensteinem a Immoconsult Group, se dále podílíme na projektu výstavby 230 luxusních bytů, které jsou součástí většího komplexu River City. Skvělá poloha v centru Prahy na břehu Vltavy, skýtající jedinečný pohled na město, množství okolní zeleně i nedalekých sportovních zařízení (haly pro fitness, tenis, plavecké bazény aj.) činí z tohoto místa nové exklusivní městské centrum, první svého druhu v Praze. Dokončení stavby je plánováno na konec léta 2006.

 

Nad vltavským údolím
Ungelt Partners, společně s panem Omri Sivorem a společností Star Group spolupracuje na projektu výstavby 100 bytů v Praze 6-Suchdole. Projekt, zasazený do překrásné scenérie v blízkosti přírodní rezervace nabídne moderní a přitom cenově dostupné bydlení v nádherném prostředí mimo dosah ruchu velkoměsta. Dokončení výstavby je plánován na konec jara 2006. Projekt je již z více než 80% prodán.

River Lofts
Znovu ve spolupráci s p. Omri Suivorem a Star Group se Ungelt Partners podílí na výstavbě rezidenčního komplexu s více jak 130 byty, situovaného do atraktivní, rychle se rozvíjející oblasti okolo holešovického přístavu. Tento projekt, jenž nabídne jak netradiční výhledy na řeku, tak blízkost centra Prahy a vysoký standard bydlení, je plánován k dokončení v polovině roku 2007.

 

MANAGEMENT


Thomas Samii - společník a jednatel
 • Thomas Samii je newyorský právník, v roce 1984 absolvoval New York University School of Law. V New Yorku pan Samii pracoval u Lord, Day & Lord, první právnické firmy založené v New Yorku, a u Shearman & Sterling, jedné z největších právnických firem na světě.
 • Jeho praxe u Lord, Day & Lord sahala od přípravy nabídkových materiálů na prodej městských obligací, z kterého New York získal více než 20 miliard USD ročně, až po přípravu a projednání dokumentů na akvizici a prodej celé řady středně velkých soukromých firem. U firmy Shearman & Sterling se pan Samii specializoval na realitní, obchodní a bankovní operace.
 • Od svého příjezdu do Prahy v září 1991 pan Samii kromě práce pro Spectrum Realty uzavřel jako společník firmy First Prague Ungelt, sérii investičních nájemních smluv na několik budov v komplexu Týnský dvůr - Ungelt, jednom z nejstarších dvorních komplexů v Evropě. Tyto objekty byly renovovány na jeden z předních komerčních areálů pro víceúčelové využití v Praze.
 • Realitní zkušenosti pana Samii pokrývají širokou škálu operací. U firmy Shearman & Sterling projednal řadu smluv na akvizici obřích hotelů, množství nájemních smluv na kancelářské prostory, na vytvoření společných podniků a projednal řadu hypotekárních a stavebních kontraktů.
 • Pan Samii projednal řadu významných nájemních smluv, včetně dvou nejvýznamnějších nájemních smluv realizovaných v New Yorku v roce 1989; pro Citibank, N.A. a pro Viacom International Inc.
 • Projednal rovněž několik důležitých stavebních kontraktů, včetně smlouvy na investiční rozvoj chemického závodu společnosti Enichen Elastomers, Inc. v Texasu firmou John Brown ENC.
 • Vypracoval a projednal kupní smlouvy na hotely Marriot v Londýně a Mnichově společně s několika dalšími evropskými hotely v investičním portfoliu Marriot Corporation.
 • Rovněž zastupoval Citibank, N.A., při restrukturalizaci úvěrů a kapitálových podílů v Trump Plaza Hotel.
 • A v neposlední řadě pan Samii vedl nebo se podílel na řadě realitních transakcí investičního rozvoje nemovitostí, hypoték a likvidací v hodnotě od 10 milionů USD do více než 500 milionů USD.